Portret Moniki Bielawy
 
 
 
Cześć! ¡Hola!

Nazywam się Monika. Od wielu lat język hiszpański jest stałym i istotnym elementem mojego życia:

  • ukończyłam liceum dwujęzyczne i zdałam maturę hiszpańską (mam tzw. título de Bachiller);
  • przez 7 lat mieszkałam w hiszpańskim mieście Pampeluna (Navarra) gdzie ukończyłam studia magisterskie i pracowałam w szkołach typu gimnazjum/liceum;
  • ukończyłam studia podyplomowe z lingwistyki stosowanej ze specjalizacją Nauczanie języka hiszpańskiego jako języka obcego oraz Tłumaczenia prawne, prawnicze i specjalistyczne w parze językowej polski-hiszpański;
  • przez wiele lat pracowałam jako lektor i tłumacz języka hiszpańskiego: prowadziłam zajęcia grupowe i indywidualne, lekcje za początkujących, średnio zaawansowanych i konwersacje, kursy in company i on line; pracowałam w hiszpańskiej firmie budowlanej, gdzie wykonywałam tłumaczenia ustne i pisemne, szeptane i konsekutywne.

Moją wielką pasją zawsze było tworzenie komunikatywnych materiałów do nauki hiszpańskiego oraz prowadzenie zajęć typu konwersacje. Ceniłam sobie również chwile i spotkania, podczas których mogłam opowiedzieć swoim uczniom o życiu w Hiszpanii, o tamtejszej mentalności i rzeczywistości, a także sprzedać im skuteczne triki na opanowanie słownictwa i gramatyki. I stąd właśnie wziął się pomysł na stronę, którą teraz odwiedzasz!

Moim największym pragnieniem jest, aby materiały publikowane na espanolparati.pl były dla Ciebie pomocne w poznawaniu hiszpańskiego i Hiszpanii, a także pomagały Ci ćwiczyć się i osiągać coraz lepsze wyniki w komunikatywnym opanowaniu języka.
Chciałabym ponadto, żeby moja strona była interaktywna, żeby służyła komunikacji i żebyś mógł/mogła mieć udział w jej tworzeniu. Więc jeśli masz pytania, pomysły na ciekawe artykuły albo po prostu chcesz porozmawiać lub popisać do kogoś po hiszpańsku, nie wahaj się i skorzystać z zakładki Oferta i kontakt.