Portret Moniki Bielawy

 

 

Nazywam się Monika Bielawa. Jestem lektorką i tłumaczką języka hiszpańskiego.

W latach 2002 – 2009 mieszkałam w hiszpańskim mieście Pampeluna (Navarra). Ukończyłam tam studia magisterskie i pracowałam w tamtejszych szkołach typu gimnazjum/liceum. Ukończyłam także studia podyplomowe na Uniwersytecie w Jaén (Andaluzja) ze specjalizacją: nauczanie języka hiszpańskiego jako języka obcego.

Od 2009 roku mieszkam w Polsce, gdzie pracuję jako lektorka i tłumacz języka hiszpańskiego. W tym czasie:

  • współpracowałam z kilkoma szkołami językowymi, dla których nauczałam dzieci, młodzież i dorosłych oraz prowadziłam kursy in company,
  • udzielałam korepetycji i prowadziłam zajęcia dla uczniów indywidualnych,
  • prowadziłam zajęcia typu konwersacje oraz zajęcia przez Skype,
  • pracowałam z uczniami od 6 do 60 lat, których poziomy znajomości języka były od 0 do poziomu C1,
  • wykonywałam przez kilka lat tłumaczenia ustne i pisemne dla hiszpańskiej firmy budowlanej budującej w Polsce drogi ekspresowe,
  • współpracowałam z kilkoma biurami tłumaczeń oraz klientami indywidualnymi, dla których tłumaczyłam strony internetowe, aukcje i katalogi produktów, artykuły, a także dokumenty, pisma, teksty prawnicze etc.
  • współpracowałam z dwoma mniejszymi firmami, dla których zajmowałam się tłumaczeniem korespondencji biznesowej.

W tym czasie ukończyłam również drugie studia podyplomowe na Uniwersytecie Warszawskim ze specjalizacją: tłumaczenia prawne, prawnicze i specjalistyczne w parze językowej polski-hiszpański.

Uwielbiam uczyć i pracować na co dzień z ludźmi i z językiem hiszpańskim. Największą satysfakcję sprawia mi, gdy osoby, z którymi pracuję mogą się komunikować: kursanci rozumieją i mówią po hiszpańsku, a osoby, dla których tłumaczę - rozumieją się między sobą.

Najlepiej sami o tym posłuchajcie (po hiszpańsku!):

 

Jestem osobą otwartą i pozytywnie niespokojną. Ciągle się rozwijam. Ostatnio skończyłam dwa ciekawe kursy: kurs marketingu internetowego przygotowany przez firmę Google oraz kurs WordPressa. Czy wiesz, że strona, którą oglądasz została w całości przygotowana i wykonana przeze mnie?

Prywatnie jestem żoną wspaniałego męża i matką dwóch łobuzersko-cudownych córek. Bardzo lubię czytać i chodzić po górach, układać puzzle, oglądać seriale o detektywach (najlepiej po hiszpańsku) i jeździć na rolkach. Ponadto, fascynują mnie misie panda.